امروز : دوشنبه 4 مهر 1401

سوال :امواج فراصوت(آلتراسونیک) بر روی دام و طیور چه تاثیری میگذارند؟
 جواب : دستگاه دور کننده موش وینرتک امواجی را در مقادیر مختلف (حداکثر 138 دسی بل) و در فرکانس های متفاوت ( از 25 کیلو هرتز تا 62 کیلو هرتز) در محیط منتشر میکند که بسیار بالاتر از حد شنوایی انسان و حیوانات خانگی( سگ، گربه، پرندگان و ماهی) میباشد، تنها مورد منع مصرف دستگاه دفع موش وینرتک استفاده آن در مجاورت حیواناتی مانند خرگوش، همستر و جوندگان دیگر می باشد که توصیه نمی شود.

سوال : آیا امواج فراصوت وینرتک از دیوار عبور میکند؟

 جواب :هر دستگاه فراصوت دفع موش وینرتک میتواند منطقه ای که در آن نصب شده را تحت پوشش و حفاظت قرار دهد و جوندگان را به بیرون براند، از آنجایی که ماهیت امواج فراصوت قابلیت عبور از دیوار و اجسامی مانند درب و کابینت را ندارند(حجم زیادی از امواج آلتراسونیک در برخورد با اجسام منعکس می شوند) و یا در صورت عبور از شدت امواج کاسته خواهد شد،(فراصوت در برخورد با اجسام سخت مانند شیشه و فلزات منعکس میشود و به وسیله اجسام نرم مانند مبلمان و ... جذب خواهد شد) توصیه میشود برای هر طبقه و یا منطقه مجزا یک دستگاه بصورت جداگانه نصب شود.

سوال :دستگاه دفع جوندگان وینر تک را کجا باید نصب کنم؟ آیا می توانم بوسیله سیم کشی سیار دستگاه را نصب و راه اندازی نمایم؟

 جواب :برای نتیجه بهتر دستگاه دور کننده جوندگان وینرتک را در نزدیک ترین محلی که علایم فعالیت موشها وجود دارد در ارتفاع 50 تا 120سانتیمتری از سطح زمین روی دیوار نصب نمایید، همچنین دستگاه را پشت اجسامی مانند قفسه، کمد، مبلمان و غیره قرار ندهید، توجه داشته باشید محیط اطراف دستگاه باز و بدون مانع باشد. اگر در نزدیکی محل مورد نظر پریز برق 220 ولت وجود نداشت میتوانید از یک کابل سیار کمک بگیرید تا دستگاه را در محل مناسب جانمایی و نصب نمایید. توصیه میشود برای نصب دستگاه در بهترین موقعیت مکانی از کارشناسان وینرتک بصورت رایگان مشاوره بگیرید.

سوال :آیا جوندگان به این اصوات عادت خواهند کرد؟

 جواب :اگر دستگاه یک یا چند نوع صدا منتشر کند، بله ممکن است که جوندگان بعد از مدتی این اصوات را بخاطر بسپارند و دیگر این اصوات در آنها استرس و نگرانی بوجود نخواهد آورد ولی وجه تمایز و مشخصه دستگاه دور کننده جوندگان وینرتک این است که بالغ بر 30000 فرکانس را در حجم و مقادیر مختلف تا 138 دسی بل بصورت مرکب و پیچیده در محیط اطراف جوندگان منتشر میکند، بخاطر سپردن این تعداد از صوت در سطوح مختلف، که باهم ترکیب میشوند برای هر جانداری غیر ممکن است.


سوال :آیا دستگاه آلتراسونیک وینرتک در عملکرد سایر وسایل الکترونیکی و الکتریکی تداخل ایجاد میکند؟

 جواب :خیر. این دستگاه بطور مجزا به پریز برق وصل میگردد و هیچ گونه تداخلی با سایر تجهیزات الکترونیکی و الکتریکی نخواهد داشت.


سوال :وقتی آلتراسونیک را نمیشنویم چگونه متوجه شویم که دستگاه در حال کار کردن است؟

 جواب :وقتی دستگاه را به پریز برق متصل نمایید، ال ای دی قرمز رنگ دستگاه روشن خواهد شد، در این حالت دستگاه در حال انتشار امواج فراصوت در محیط اطراف برای دور کردن موش ها میباشد.


سوال :دستگاه در چه دمایی کار میکند؟ من قصد دارم دستگاه را در اتاق زیر شیروانی نصب کنم و در اواسط روز آنجا خیلی گرم خواهد شد آیا گرما بر عملکرد دستگاه تاثیر میگذارد؟

 جواب :دستگاه دفع جوندگان وینرتک در محدوده وسیعی از دما(20- درجه سانتیگراد تا 60 درجه سانتیگراد) کار میکند.


سوال :آیا امواج فراصوت بر روی حشرات و سایر موجودات تاثیر میگذارد؟

 جواب :برخی از گونه های حشرات می توانند صداهای فراصوت را تولید و یا حس کنند ولی این بدان معنا نیست که فراصوت می تواند به طور موثری حشرات را دفع یا کنترل کند.

تحقیقات علمی واقعی بسیار کمی در زمینه دفع یا کنترل حشرات و یا سایر موجودات توسط فراصوت صورت گرفته و نتایج آزمایشات بیانگر آن است که آلتراسونیک (فراصوت)، توانایی دفع حشرات و موجوداتی مانند ( پشه، مگس، کک، ساس، مارمولک، مار و ...)را ندارد البته ممکن است متوجه شوید که فقط بعضی از گونه های نادر حشرات به فراصوت پاسخ میدهند، این در حالی است که طیف بسیار گسترده ای از این موجودات هیچ عکس العملی به این امواج ندارند و این اصوات بر روی آنها کاملا بی تاثیر است. همچنین مطالعات نشان می دهد که مکانیزم شنوایی این موجودات در مقایسه با جوندگانی نظیر رت، موش، همستر و خرگوش عملکردی کاملا متفاوت دارند.


سوال :آیا این حقیقت دارد که الکترومگنتیک یا امواج الکترومغناطیسی آفات را دفع میکنند و حتی توانایی عبور از موانعی مانند دیوار را دارند؟

 جواب :این ادعا وجود دارد که بعضی از دستگاههای موجود در بازار از سیم کشی خانه به عنوان آنتن امواج الکترومغناطیسی استفاده میکنند و تمامی اتاق ها را در مقابل آفات( موش، حشرات وغیره) حفاظت خواهند کرد. در واقع، تحقیقات علمی قابل اعتمادی وجود دارد که نشان می دهد میدان های الکترومغناطیسی بر روی هر موجود زنده(حتی انسان) و هرگونه جانوری تاثیر می گذارند، ولی این تاثیرات عوارض جبران ناپذیری برای انسان ها و دیگر موجودات به همراه خواهند داشت. از سال 1980، خدمات پستی ایالات متحده امریکا اقدام به توقیف تمام دستگاه های دفع آفات الکترومغناطیسی (به غیر از آلتراسونیک) در محموله های پستی کرده اند و در زمانی که سیل وسیعی از این محصولات وارد بازار کانادا شد، Health Canada (اداره سلامت کانادا) ممنوعیت فروش دفع آفات الکترومغناطیسی را در کانادا اعلام کرد و در نهایت، سوالاتی جدی در خصوص توصیه به افزایش قرار گرفتن در معرض انرژی الکترومغناطیسی یا الکترومگنتیک وجود دارد.

سوال : منظور از فضاهای متراکم و فضاهایی با تراکم کم چیست؟ چطور میتوانم فضای قابل پوشش توسط هر دستگاه دفع جوندگان وینرتک را ارزیابی نمایم؟

جواب: مکانهایی که در آن مواد غذایی وجود دارد مانند انبارها و کارخانه های مواد غذایی، فروشگاههای مواد غذایی، آشپزخانه های صنعتی، انبار های نگهداری خوراک دام و طیور( چه بصورت دپو و چه بسته بندی در قفسه)، سیلوها و محل های نگهداری ذرت، گندم، برنج و یا مکان هایی که در آن اجسام نرم نظیر تایر اتومبیل، مبلمان، پارچه و فوم نگهداری میشوند ویا فضاهای تاریک و کم نوری که در آن اجناس بصورت نزدیک به هم یا به هم چسبیده قرار دارند، بطور کل فضاهای متراکم می نامند.

دفاتر اداری، مراکز بایگانی، منازل، فروشگاههایی که در آن مواد غذایی عرضه نمی شوند، اتاق ها و راهروهایی که در آن رفت و آمد و نور کافی وجود دارد بطور مثال هتل ها و نمایشگاهها و سالنهای همایش، تاسیساتی مانند پست ها و تابلوهای برق، ایستگاههای مترو و بطور کل مکانهایی که در آن تراکم اجناس کم است و فضای پیرامون از اجسامی سخت نظیر شیشه، سرامیک، کابینت و غیره پر شده است را فضا هایی با تراکم کم می نامند.

 

 

 

 

تماس با ما


آدرس دفتر مرکزی

  • مازندران، آمل، بلوار امام رضا خیابان دادگستری، برج سپهر، طبقه سوم

تلفن دفتر مرکزی

  • 01143264614

  • 01143268689

 

آدرس کارخانه

  • مازندران، آمل ، شهرک صنعتی بابکان

تلفن کارخانه

  • 01158519358-9

 

خدمات پس از فروش

  • 01143266364

کد پستی

  • 4614915805