امروز : يكشنبه 29 ارديبهشت 1398

4 نکته ی ایمنی که موجب جلوگیری از آلودگی و بیماری های موش ها می شود

 اگر شما با موش ها در فضای کار یا زندگی خود مواجه شدید، چند نکته ی ایمنی را در ذهن خود داشته باشید. رعایت این نکات به شما کمک میکند اطمینان کسب کنید که هنگام ریشه کن کردن مهاجمان، امراض و دیگر باکتری ها گسترش پیدا نمی کنند:

نکته ی ایمنی اول _ مناطقی را که موش ها در آنها بودند ضد عفونی کنید _ اگر به وجود فضولات موش ها در قسمت خاصی از انبار یا ساختمان مشکوک هستید، دستکش لاستیکی بپوشید و تمام دیوارها، سطوح و اشیاء موجود در آن قسمت را با محلول ضدعفونی کننده ی 10 درصد مایع ضدعفونی کننده و 90 درصد آب، ضد عفونی کنید.

نکته ی ایمنی دوم _قسمت های آلوده را جارو نزنید _ از جاروی دستی یا برقی در مناطقی که این جوندگان فضولات به جای گذاشتند، غذا خوردند یا لانه ساختند، استفاده نکنید. انسان ها از طریق ذرات معلق در هوا با بیماری های موش ها مواجه می شوند، از این رو، در هوا معلق کردن آلودگی های موش ها، خطرناک است. اگر مکان های این چنینی نیاز به جاروکردن دارد، قبل از انجام این کار، ماسک مناسب به صورت بزنید.

نکته ی ایمنی سوم_ از تماس فیزیکی با موش ها بپرهیزید _ هرگز بدون دستکش با یک موش تماس فیزیکی برقرار نکنید، چه زنده و یا مرده باشد. بسیاری از جوندگان حامل انگل هایی هستند که می توانند باکتری و بیماری را به شما و ذخایر غذایی تان انتقال دهند. اگر میزبان انگل مرده باشد، انگل اگر فرصت یابد می تواند به دنبال یک میزبان دیگر بگردد. اگر شما یک موش مرده پیدا کردید، دستکش لاستیکی بپوشید و بقایای آن را در دو کیسه ی در بسته قرار دهید. سپس جونده ی درون کیسه را در یک سطل آشغال با درب محکم قرار دهید. دستکش های لاستیکی خود را قبل از در آوردن در محلول ضد عفونی کننده ی آب و اسید بشویید. بعد از آن دستکش ها را در آورده، دور بیندازید و دستان خود را به خوبی با آب و صابون بشویید.

نکته ی ایمنی چهارم_ حیوانات مزرعه را ایمن نگه دارید _ به طور منظم حیوانات مزرعه و حیوانات خانگی را که کنار انبار و یا مکان هایی که موش ها در آن حضور داشتند، پرسه می زنند، انگل زدایی کنید. در ضمن، دانه ها و غذاهای ذخیره شده ی حیوانات را در ظروف درب دار نگه داری کنید.

نکاتی برای خلاص شدن از شر موش ها در انبارهایتان

تمیز نگه داشتن انبار کاری دشوار است، اما شما می توانید مشکل موش های انبار را با 4 مرحله ی آسان حل کنید.

مرحله ی اول _ انبار را نظافت کنید _ در وهله ی اول، نظافت کردن شامل ضدعفونی کردن نقاطی است که موش ها در آن تغذیه کردند، لانه ساختند، فضولات به جای گذاشتند و به عمر خود پایان دادند. نکات ایمنی را که در بالا آمده رعایت کنید تا این کار را درست انجام دهید. به علاوه اینکه، غذاها و ذخایر حیوانی مصرف نشده را در ظروف امن و درب دار قرار دهید.

مرحله دوم _ ورودی های انبار را کم کنید _ انبار ها ساختارهای ساده ای دارند که اغلب شامل قسمت هایی می شوند که به بیرون راه دارند. شما باید با کسب اطمینان کامل از بسته بودن درها و پرکردن سوراخ ها و فاصله ها، مانع ورود جوندگان به داخل شوید.

مرحله سوم _ جاذبه ها را از بین ببرید _ محل هایی که برای مدت طولانی دست نخورده باقی مانده اند را تمیز کنید، با این کار شما موقعیت لانه سازی موشها را از بین خواهید برد. تمرکز شما باید روی درست کردن ساختارهایی باشد که برای جوندگان جذابیت کمتری دارد. موش ها تمایل کمتری به ماندن در انبارهایی دارند که در آن جایی برای لانه سازی نبوده و غذا کم باشد.

همچنین از عادت هایشان آگاه باشید _ موش ها علاقه ی زیادی به جویدن چرم دارند. از این رو شما باید زین های اسب را در طول شب در صندوق های غیرقابل دسترس موش ها قرار دهید. ایده ی دیگر این است که آغل یا انبار خود را کاملا روشن نگه دارید چرا که اکثر جوندگان ترجیح می دهند در تاریکی فعالیت کنند.

مرحله ی چهارم _ جوندگان انبار را نابود کنید _ موثرترین روش برای خالی کردن یک انبار از موش ها، درست کردن ساختاری است که برای این جانوران غیرقابل تحمل و حتی کشنده باشد. یک دستگاه که باعث می شود موش ها از انبار خارج شوند، دفع کننده الکترونیکی جوندگان وینرتک است، که موجی از فرکانس های فراصوت از خود ساتع میکند که فقط موش ها می توانند بشنوند.

نصب و راه اندازی دستگاه های وینرتک آسان بوده و از مواد شیمیایی در آن استفاده نشده است. وینرتک با انتشار فرکانس های صوتی کار می کند که به صورت موثر با نا آرام کردن جوندگان آنها را دفع میکند.

تماس با ما


آدرس دفتر مرکزی

  • مازندران، آمل، بلوار امام رضا خیابان دادگستری، برج سپهر، طبقه سوم

تلفن دفتر مرکزی

  • 01143264614

  • 01143268689

 

آدرس کارخانه

  • مازندران، آمل ، شهرک صنعتی بابکان

تلفن کارخانه

  • 01158519358-9

 

خدمات پس از فروش

  • 01143266364

کد پستی

  • 4614915805